Vinařství

Víno Sýkora s.r.o. vzniklo na podzim roku 2001, kdy navázalo na čtyři generace vinařících předků. Jsme rodinná firma zabývající se vinohradnictvím, vinařstvím a obchodem s vínem.

Hospodaříme ve Velkopavlovické vinařské oblasti přibližně na 50 ha vinic, které jsou rozloženy v různých výměrách a tratích, čejkovského a velkobílovského katastru. Vinaříme již několik let v duchu integrované produkce. Promyšlený zimní řez, zatravnění, důsledně a opakovaně prováděné „zelené práce“, provzdušněné keře, u některých odrůd selekce a půlení hroznů. Na sběr se nespěchá, vytipované odrůdy sklízíme dle uvážení a roku na 2x. (kvalita vína se formuje ve vinici). Tyto a další vinohradnické úkony přispívají ve finále k vysoké kvalitě a cukernatosti vstupní suroviny, která dosahuje tzv. „přívlastkové“ kvality a vstupuje do maximálně technologicky vybaveného vinařského provozu.

Je na vás, abyste posoudili zda se nám to daří a jdeme dobrou cestou. Ochutnejte a věříme, že si naše s láskou dělaná vína oblíbíte a budete se k ním rádi vracet.

Snažíme se hospodařit podle osvědčených postupů našich předků, které by se daly vyjádřit slovy:

ZDRAVÁ VINICE - POCTIVÁ TRADICE - KVALITNÍ VÍNA